in

Tarkan’ın akrabası Servet Tevetoğlu, cinayet davasında müebbet hapis cezasına çarptırıldı

“Esenyurt’ta 17 Ocak 2017’de iş yerinde silahla vurulan ve yakılarak öldürülen Ercan Gönülkırmaz cinayetiyle ilgili davanın kararı açıklandı. Tarkan’ın kuzeni Servet Tevetoğlu dahil 6 sanık yargılandı.

Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Servet Tevetoğlu SEGBİS sistemiyle hazır edildi. Müştekiler Yüksel Çelik, Hava Gönülkırmaz ve taraf avukatları da duruşmada hazır bulundu. Mahkeme, firari sanık Turgay Tokur hakkındaki kırmızı bültenin henüz infaz edilmediğini belirtti. Müşteki Yüksel Çelik, “Sanıkların en ağır cezayı almalarını istiyorum” derken, maktulün annesi Hava Gönülkırmaz ise “7 yıl oldu, katiller hâlâ yakalanmadı. En ağır cezayı hak ediyorlar” dedi. Son sözü sorulan sanık Servet Tevetoğlu ise beraatini talep etti.

Mahkeme, firari sanık Turgay Tokur’un dosyasının ayrılmasına karar verdi. Diğer sanıklar Servet Tevetoğlu, Akın Özagin, Arif Rasim Topçu, Nihat Budak ve Murat Budak ise ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Tutuksuz yargılanan Akın Özagin, Arif Rasim Topçu, Nihat Budak ve Murat Budak hakkında tutuklama kararı çıkarılmasına hükmedildi. Ayrıca, sanıkların ‘mala zarar verme’ suçundan ikişer yıl hapis cezası aldığı belirtildi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede, 17 Ocak 2017’de Esenyurt’ta yaşanan olay anlatılmıştı. İddianamede, olay günü gece 02.00 sıralarında Yüksel Çelik’e ait bir şarküteri dükkanında silahlı kişilerin gelip maktul Ercan Gönülkırmaz’a ateş ettiği ve iş yerini ateşe vererek olay yerinden kaçtıkları ifade edilmişti. Servet Tevetoğlu’nun, kefalet ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıktan sonra kaçtığı, ancak sonradan yakalandığı da iddianamede yer almıştı.”

İstanbul Metro’da bir kadının fotoğrafını çeken şahıs vatandaşlar tarafından dövüldü

İnternet faturası şişirilen abonenin, haksız fatura artışına karşı verdiği mücadele