Fenerbahçe ligden çekildi mi? Ali Koç genel kurulda duyurdu

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, ligden çekilme opsiyonunu 3 ay sonraki genel kurula kadar askıya aldıklarını duyurdu.

İşte Koç’un açıklamaları:

Ali Koç, Fenerbahçe’nin ligden çekilmesi durumunda yaşanabilecek olumsuzlukları şu sözlerle dile getirdi: TFF önümüzdeki sezon, ‘İkinci oldunuz ama ligden düştünüz, sizi Avrupa’ya göndermiyoruz’ diyebilir. Asıl mesele SPK’da. Onlar, doğal olarak halka açık bir şirket olduğumuz için işin bu yönüne odaklanıyorlar. Belki bir çağrı yapmamız gerekebilir. Çağrı yapmak, küçük hissedarın isteği doğrultusunda hissesini satın almaktır. Şu anda Fenerbahçe’nin borsada işlem gören hisseleri yaklaşık 80-85 milyon Euro arasında. Bu hisselerin ne kadarı uzun vadeli olarak elde tutulacak, ne kadarı yatırım amaçlı alınmış, bunu bilmiyoruz. Ancak, çağrı yapıldığında tüm hissedarların katılmayacağı açık. 80 milyonun üzerinde olmayabilir, ancak yarısının gelmesi bile hesaplanamaz.

“Şu an için ligden çekilme kararını 3 ay sonraki genel kurula kadar erteledik. U-19 takımıyla maçlara çıkmanın hiçbir anlamı yok. Bu nedenle Dzeko’ya, Tadic’e, Mert Hakan’a sesleniyorum: Sahaya çıkın, yapmanız gerekeni yapın ve şampiyonluğu bize getirin.

SÜPER KUPA İÇİN;

Taraftarlarımıza ‘Şanlıurfa için 2 Nisan akşamına kadar plan yapmayın.’ demiştim. Artık 2 Nisan akşamı, tekrar söylüyorum: Plan yapmayın, bilet rezervasyonu yapmayın.

Süper Kupa için iki seçenek var. Birincisi maça çıkmamak, diğeri ise U-19 takımıyla çıkmak. Eğer radikal bir adım atılacaksa, Süper Kupa ile başlamalıyız. Bu konuda arkadaşlarımla hemfikirim, ilkesel sebeplerden dolayı katılıyorum.

Leave your vote

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
Scroll to Top